Preloader

Socialinių ir akademinių reikalų komiteto mokymuose žvilgsnis į studijų kokybę

Rugsėjo  25-27 d. Kėdainių rajone, Č. Milošo sodyboje įvyko Lietuvos studentų sąjungos (LSS) socialinių ir akademinių reikalų komiteto mokymai. Mokymuose dalyvavo 20 studentų savivaldų atstovų. Mokymų metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas aukštojo mokslo kokybės sampratai Lietuvoje ir pasaulyje bei Bolonijos proceso eigai.

Rugsėjo 25 d. dalyviams buvo pristatyta „LSS – besimokanti organizacija“ idėja ir viena iš jos įgyvendinimo priemonių – debatai. Vyko trumpi mokymai apie debatų teikiamą naudą, jų istoriją, struktūrą. Studentų savivaldų atstovai patys išbandė debatų teikiamą naudą ir debatavo temomis „Aukštasis mokslas turėtų būti nemokamas“, „Alkoholio vartojimo amžiaus ribos padidinimas“.

Rugsėjo 26 d., šeštadienį, dieną dalyviai pradėjo klausydami KTU SA ir LSS alumni narės Monikos Simaškaitės mokymų apie lyderystę ir savanorystę. Vėliau savivaldų narių dėmesį pritraukė LSS viceprezidentas Andrius Zalitis pasakodamas apie atstovavimo pagrindus, Bolonijos procesą, jo istoriją ir struktūrą. Pasiklausius pranešimų dalyviai diskutavo apie Bolonijos procesą, nagrinėjo pagrindinius šio proceso dokumentus – Bolonijos deklaraciją, Londono ir Jerevano komunikatus. Šeštadienio vakarą mokymų dalyviai praleido gilindamiesi į studijų kokybės užtikrinimo sistemą tarptautiniu mąstu ir tai, kaip ji veikia Lietuvoje.

Rugsėjo 27 d., sekmadienį dalyviai aptarė socialinių ir akademinių reikalų komiteto veiklos planus ir darbų internsyvumą, buvo nuspręsta stengtis į veiklas įtraukti dar daugiau studentų savivaldų.  ECTS kreditai patvirtinti, kaip komiteto pagrindinė veikla, nuspręsta, kad komiteto nariai turi ir toliau darbuotis akademinio sąžiningumo tema. Socialinių ir akademinių reikalų komitetų atstovai išreiškė norą prisidėti ir prie socialinės dimensijos darbo grupės.

 

12048414_10153750506689925_172349391_n