Preloader

Šiaurės šalių studentų sąjungų susitikime – dėstytojų kompetencijų ugdymo tema

Balandžio 15-17 d. Taline vykusiame Šiaurės šalių studentų sąjungų susitikime (Nordic Organizational Meeting – NOM) nagrinėta dėstytojų kompetencijų ugdymo tema. Susitikime dalyvavę Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atstovai teigė, kad ši tema yra itin aktuali organizacijai, kadangi vienas iš jos strateginių tikslų yra nacionaliniu mastu diegti dėstytojų kompetencijų kėlimo sistemą. Anot LSS atstovų, šiuo metu dėstytojų kvalifikacija keliama fragmentiškai – vos kelios aukštosios mokyklos turi sistemingus dėstytojų ugdymo planus, pasigenda planingo nacionalinį lygmenį apimančio plano.

Šiaurės šalių studentų sąjungų susitikimas

Šiaurės šalių studentų sąjungų susitikimas

„Idėja dėstytojų kompetencijas ugdyti nacionaliniu mastu Lietuvai yra gan nauja, vis dėlto gerųjų patirčių nereikia toli ieškoti, galime pasimokyti iš kaimyninių valstybių. Kai kuriose iš jų rengiamos valstybinio mąsto dėstytojų ugdymo programos, kuriose dalyvauja dėstytojai iš visų valstybinių aukštųjų mokyklų pagal jiems skiriamą kvotą, kitur dėstytojams suteikiama medžiaga bei priemonės mokytis savarankiškai, taip pat turime pavyzdžių, kai dėstytojai kelia kompetencijas mokydamiesi vieni iš kitų – stebėdami paskaitas, diskutuodami, skaitydami vieni kitiems pranešimus ir pan.“, – teigė susitikime dalyvavęs LSS viceprezidentas Andrius Zalitis.

Studentų teigimu, Lietuvoje idėja dėstytojų kompetencijas ugdyti valstybiniu mastu yra kontraversiška: viena vertus, sistemingas dėstytojų ugdymas atneštų realius ir studentams matomus pokyčius į aukštąsias mokyklas, tačiau tokios platformos steigimas ir palaikymas reikalautų papildomų valstybės finansų. Studentai pastebi, kad dėstytojų kompetencijų trūkumo problemos sprendimui trūksta ir politinės valios.

„Reikėtų pastebėti ir tai, kad studentų įsitraukimas į dėstytojų vertinimą ir tuo pačiu kompetencijų ugdymą yra ganėtinai nedidelis. Lietuvoje grįžtamojo ryšio anketas pildo menkas skaičius studentų, kai kuriose NOM šalyse šias anketas užpildžiusių studentų skaičius siekia ir 80 proc., tad ir patiems studentams yra ko pasimokyti iš kaimyninių valstybių“, – teigė A. Zalitis.

Lietuvos studentų sąjunga priklauso NOM nuo 2006 m. Šio renginio pagrindais – du kartus į metus organizuojami susitikimai, kurių metu organizacinio susitarimo narės siekia prieiti bendrą poziciją studentams aktualiais klausimais ar rasti aukštojo mokslo problemų sprendimus.